برج خنک کننده فایبرگلاس مدور 200 تن تبرید

برج خنک کننده - برج خنک کننده فایبرگلاس مدور 200 تن تبرید
99 روزبرج های خنک کننده فایبرگلاس صنایع برودتی پیام سرما جهت خنک کردن آب در سیستم های تهویه مطبوع و یا فرآیندهای گرمازای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت بطری شکل و مکعبی از نوع مکنده (Induced) می باشد و عمل مکش را یک فن محوری (Axial) که در گلویی بالای برج قرار دارد انجام می دهد.
طراحی عملکرد برج های فایبر گلاس بر اساس کد 105-ATC انستیتوی برج های خنک کننده آمریکا (C.T.I) طراحی گردیده است ضمنا عملکرد این برج ها از نظر زیست محیطی توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا (EDA) تائید گردیده است.
بدنه و تشتک (Basin)
قطعات بدنه و تشتک به طور کامل از جنس فایبرگلاس تقویت شده و دارای کیفیت و استحکام بالا می باشد. این قطعات مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) می باشد که جهت افزایش استحکام و زیبایی توسط یک لایه روکش خارجی پوشانده شده اند. طراحی این برج ها به گونه ای است که با برداشتن هر یک از قطعات جانبی به سهولت می توان به اجزای داخلی دسترسی پیدا کرد و این امر سرویس و تعمیرات را آسان می نماید. اتصالات فرعی از مواد غیر فلزی مانند F.R.P , A.B.S , P.V.C یا فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) و آلومینیوم می باشد.
دریچه های ورودی هوا (Air Inlet Louvers)
دریچه های ورودی هوا مانند بدنه و تشک از جنس فایبرگلاس می باشد و به گونه ای طراحی گردیده است که در مقابل ورود هوا کمترین مقاومت را داشته باشند و در ضمن از پرتاب ذرات آب به بیرون جلوگیری می نماید. همچنین شکل این دریچه ها به گونه ای است که از ورود مستقیم نور خورشید به داخل جلوگیری می گردد تا امکان رشد باکتری ها در داخل برج فراهم نشود و با برداشتن هر کدام از این دریچه ها می توان به سهولت به داخل تشتک برج دسترسی پیدا کرد.
نگهدارنده ها (Supporters)
ساپورتر (موتور سیستم کاهش سرعت ، پکینگ) تمام فریم ها، پایه ها و قطعات داخلی به صورت فلزی با پوشش گالوانیزه می باشند. پایه های برج ها از مدل10FPK الى80FPK از جنس F.R.P می باشد. پایه های مدل 100FPK و بالاتر از جنس فلز با پوشش گالوانیزه گرم ساخته می شود. کلیه پیچ و مهره ها (Hardware) از جنس گالوانیزه می باشند. این برج ها بادهایی تا سرعت hr/m 160و فشار pa1500را به راحتی می توانند تحمل نمایند.
نردبان (Ladder)
مدل های30 FPK و بالاتر مشمول استاندارد اجباری O.S.H.R بوده و برای دسترسی به اجزای مکانیکال برج ها از نردبان های فلزی با پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود.
سیستم فن (Fan)
فن به کار رفته در این برج ها از نوع جریان محوری (Axial) بوده و از آلیاژ سبک آلومینیوم یا F.R.P ساخته شده است. تیغه های این فن ها پهن و به شکل Air Foil می باشند. این فن ها قادر به ارائه بهترین بازده در سخت ترین شرایط کاری می باشند به نحوی که در هر برج تنها از یک فن آن هم با سرعت دوران بسیار پایین استفاده شده است. منحنی مناسب ، تیغه های پهن و سرعت کم باعث شده تا مکش هوای لازم با حداقل آلودگی صوتی انجام گیرد. تیغه های این فن ها قابل تنظیم می باشند و می توان با تغییر زاویه تیغه ها توان مصرفی را به حداقل رساند.
سیستم توزیع آب (Sprinkler)
در این سیستم آب ورودی توسط لوله قائم مرکزی که از جنس P.V.C , F.R.P و یا فلزی می باشد به کانون توزیع آب (Sprinkler Head) که از جنس آلومینوم ، برنج و یا A.B.S ساخته شده است انتقال می یابد و پس از آن بوسیله بازوهای توزیع آب (Sprinkler Arms) روی پکینگ توزیع می گردد. این بازوها نیز از جنسP.V.C بوده و روی آن ها منافذی با قطر و زاویه مناسب وجود دارد که امکان توزیع آب را بطور یکنواخت فراهم می نماید و بعلت نزدیکی منافذ به پنکینک آب گرم ورودی بلافاصله روی پنکینگ تخلیه می شود و از امکان پرتاب ذرات آب (Water Particles) به بیرون جلوگیری می گردد. به طوری که به کمتر از 2/0 درصد آب در حال گردش برج می رسد که این میزان 1/0 درصد حداکثر مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست آمریکاست.
المان های خنک کننده (Paking)
المان های خنک کننده یا پکینگ این برج ها از جنس P.V.C , PP , PVD , ABS صلب بوده و در مقابل فرسودگی ، تغییر ماهیت ماده و آسیب های بیولوژیکی مقاوم شده و مطابق استاندارد ASTM-E84-81a در مقابل آتش هایی تا آهنگ انتشار شعله ۵ خاصیت خود خاموش کنی دارد. سطوح ورقه های پکینگ موج دار بوده و به صورت لانه زنبوری روی هم قرار گرفته اند تا بتوانند با ایجاد بستری مناسب برای تماس بین ورقه های بسیار نازک آب و هوا ، میزان انتقال حرارت را به حداکثر برسانند. نوع معمولی این پکینگ تا ۶۰ درجه سانتیگراد در مقابل حرارت مقاوم می باشد. و برای کاربرد در دماهای بالاتر از انواع دیگر پکینگ ها استفاده می شود. در جدول زیر سایز مشخصات انواع پکینگ های تولیدی این شرکت ارائه شده است.

 

برای اطلاع بیشتر از برج خنک کننده پیام سرما با ما در تماس باشید