معرفی برخی قطعات برج های خنک کننده

نازل اسپری آب

یکی از قطعاتی که تاثیر مستقیم بر راندمان برجهای خنک کن دارد تازلهای توزیع آب می باشد، در برج خنک کن CM جهت توزیع و اسپری کردن آب از نازلهای ضد رسوب و گرفتگی با مقطع پاشش مربعی از جنس PP ساخت مدل Dek Spray استفاده میشود که توسط یک بست کمربندی از جنس PP بر روی لوله توزیع آب نصب می گردد. استفاده از این نوع نازل منجر به کوچکتر شدن ابعاد برج خنک کن و بالا رفتن راندمان آن نسبت به سایر انواع مشابه می گردد. نازل Dek Spray مقاوم در برابر اشعه UV مقاوم در برابر خوردگی ، دارای قابلیت شستشوو اسید شویی ، مقاوم تا دمای ۸۰ بدون تغییر شکل بوده و به طبیعت برگشت پذیر می باشد.
لوور ورودی هوا

لوور در قسمت ورودی هوا به برج خنک کن نصب میگردد و جهت جلوگیری از پاشش آب به بیرون از دستگاه ، جلوگیری از ورود گرد و خاک به دستگاه و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به آب سرد درون حوضچه استفاده میشود ، در برج خنک کن CM با توجه به شرایط سخت محیطی و کارکرد دستگاه ، از لوورهای لانه زنبوری از جنس PP استفاده شده است . لوور مورد استفاده مدل Al۶۳ (ساخت المان ) از جنس PP فرم شده میباشد . اتصال ورق های Al۶۳ به روش جوش حرارتی بوده و لذا از استحکام بالایی برخوردار است از دیگر خواص این نوع لوور مقاومت حرارتی تا دمای ۸۰ بدون تغییر شکل ، مقاومت در برابر خوردگی است. در شرایط خاص از لوورهای پروفیلی از جنس PP یا گالوانیزه گرم یا لوور فایبر گلاس استفاده میشود.

فن محوری

بمنظور عبور هوا از میان پکینگهای برج خنک کن از فن استفاده میشود . در برجهای خنک کن CM از فن محوری با پره های فایبر گلاس (FRP) با مقطع آیرودینامیک Airfoil (در چهار نوع پروفیل High Speed Low Noise. Super Low Noise Ultra Low Noise) و هاب گالوانیزه گرم با اتصالات استیل ضد زنگ SS۳۱۶ استفاده میشود . این پره ها دارای قابلیت تنظیم زاویه و افزایش هوادهی فن بوده و لبه آن جهت مقاومت در برابر سایش با استفاده از رزین های ضد سایش تقویت شده است. مهمترین مزیت پره های FRP, وزن کم، راندمان بالا ، عمر بیشتر و صدای کمتر میباشد.
 

برای اطلاع بیشتر از برج خنک کننده پیام سرما با ما در تماس باشید