مشخصات فنی و مهندسی و عملکرد قطعات برج های خنک کننده فایبرگلاس مدور

برج های خنک کننده فایبرگلاس صنایع برودتی پیام سرما جهت خنک کردن آب در سیستم های تهویه مطبوع و یا فرآیندهای گرمازای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت بطری شکل و مکعبی از نوع مکنده (Induced) می باشد و عمل مکش را یک فن محوری (Axial) که در گلویی بالای برج قرار دارد انجام می دهد.

طراحی عملکرد برج های فایبرگلاس بر اساس کد 105-ATC انستیتوی برج های خنک کننده آمریکا ( C. T . I ) طراحی گردیده است ضمنا عملکرد این برج ها از نظر زیست محیطی توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا (EDA) تائید گردیده است.

بدنه و تشتک (Basin)

قطعات بدنه و تشتک به طور کامل از جنس فایبر گلاس تقویت شده و دارای کیفیت و استحکام بالا می باشد. این قطعات مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) می باشد که جهت افزایش استحکام و زیبایی توسط یک لایه روکش خارجی پوشانده شده اند. 

طراحی این برج ها به گونه ای است که با برداشتن هر یک از قطعات جانبی به سهولت می توان به اجزای داخلی دسترسی پیدا کرد و این امر سرویس و تعمیرات را آسان می نماید. اتصالات فرعی از مواد غیر فلزی مانندP . V . C , A . B . S , F . R . P یا فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) و آلومینیوم می باشد.

دریچه های ورودی هوا (Air Inlet Louvers)

دریچه های ورودی هوا مانند بدنه و تشک از جنس فایبرگلاس می باشد و به گونه ای طراحی گردیده است که در مقابل ورود هوا کمترین مقاومت را داشته باشند و در ضمن از پرتاب ذرات آب به بیرون جلوگیری می نماید. همچنین شکل این دریچه ها به گونه ای است که از ورود مستقیم نور خورشید به داخل جلوگیری می گردد تا امکان رشد باکتری ها در داخل برج فراهم نشود و با برداشتن هر کدام از این دریچه ها می توان به سهولت به داخل تشتک برج دسترسی پیدا کرد

نگهدارنده ها (Supporters)

ساپورتر (موتور سیستم کاهش سرعت ، پکینگ) تمام فریم ها ، پایه ها و قطعات داخلی به صورت فلزی با پوشش گالوانیزه می باشند.پایه های برج ها از مدل FPK10 الى FPK80 : از جنس F. R . P می باشد. پایه های مدل FPK100 و بالاتر از جنس فلز با پوشش گالوانیزه - گرم ساخته می شود. کلیه پیچ و مهره ها (Hardware) از جنس گالوانیزه می باشند. این برج ها بادهایی تا سرعت 160m / hr و فشار 1500pa را به راحتی می توانند تحمل نمایند.


 

 

 

 

برای اطلاع بیشتر از برج خنک کننده پیام سرما با ما در تماس باشید