پکینگ ( سطوح تبخیر)

سطوح تبخیر یا پکینگهای برج خنک کن مهمترین قطعه جهت تبادل حرارت و یا بعبارتی بعنوان قلب برجهای خنک کننده بحساب می آیند. انتخاب دقيق پکینگ برج خنک کن بر اساس کیفیت آب ، نوع صنعت و آلودگی محیط اطراف صورت می پذیرد. در صورت آلودگی هوای محیط و همچنین سختی بالای آب (تا2000ppm) و وجود ذرات رسوب زا ، از پکینگ Splash استفاده می شود، در پکینگهای ضد رسوب Splash ، قطرات آب پس از برخورد به پکینگ ریزتر می شوند و در مجاورت با جریان هوای عبوری ، عمل تبادل حرارت و تبخیر سطحی قطرات صورت گرفته که در نهایت خنک شدن آب را بهمراه خواهد داشت.

با توجه به اینکه در پکینگهای Splash ، فیلم آب بر روی پکینگ تشکیل نمیشود ، در نتیجه ذرات سخت و یا آلودگی محیط اطراف ایجاد رسوب نمی کنند. این مساله باعث ثابت بودن راندمان دستگاه در طول مدت زمان کارکرد دستگاه و در نتیجه کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات میشود.

پکینگهای ضد رسوب Splash مورد استفاده ( ساخت آلمان از نوع Trickle مدل NC20 با شیار های مورب و گام 20mm و مدل VC25 با شیارهای عمودی و گام 25mm می باشد . از دیگر خواص این نوع پکینگ ، مقاومت حرارتی تا دمای ۸۰ بدون تغییر شکل ، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید بدون شکنندگی و پودر شدن ، مقاومت در برابر خوردگی، ضخامت 2mm و قابلیت شستشو با اسید میباشد جنس پکینگ ها از pp تزریق شده از مواد مرغوب و درجه یک و به رنگ مشکی است.

اتصال ورقهای پکینگ Splash به روش پین پرسی بوده و لذا از استحکام بالایی برخوردار است ، عمر بالا ، نرمی و انعطاف پذیری ، افت فشار پایین و برگشت پذیری به محیط زیست از دیگر خواص پکینگهای PP میباشد.
 

برای اطلاع بیشتر از برج خنک کننده پیام سرما با ما در تماس باشید